Kulislerde Nureddin Nebati'ye 'Biraz her şeyden uzak dur' denildiği iddiası!

Eski Maliye Bakanı Nurettin Nebati, milletvekili olduktan sonra meclis komisyonlarına katılmadı. Kuliste Nebati'ye "Biraz uzaklaşmalısın" denildiği söyleniyor.

Kulislerde Nureddin Nebati'ye 'Biraz her şeyden uzak dur' denildiği iddiası!

Milletvekili seçimlerinin ardından perde arkasında iktidar partileri ve muhalefet sahnede yer almaya devam etti. Kısa Dalga yazarlarından Sdat Bozkurt, eski Maliye ve Hazine Bakanı olarak görev yapan Nureddin Nebati'ye 'Biraz her şeyden uzak dur' şeklinde ifadelerin kullanıldığını yazdı.

Gazeteci Serkan Bozkurt, bugünkü yazısında, Hulusi Akar ve Süleyman Soylu'nun geçen hafta bakan olarak atanmamasına da kırıldıklarını ve kızdıklarını paylaştı. Bozkurt, Soylu'nun öfkesini fazla belli etmeyeceğini söylediğini ancak Akar'ın görevi almayarak tepki göstereceğini anlattı. “AKP'yi neden konuşmuyoruz? başlığı ile yayınlanan yazının ilgili kısmı şöyle:

"Erdoğan yine ilginç iş çıkarmış ve TBMM'nin eski bakanlarına görev atamış. Hiçbiri hala açık değil. Bunları yorum olarak yazıyorum. Önceki planlar komisyon olunca çok daha ilginç durum ortaya çıktı." Eski bakanlar belli oldu. İlk kez bir iktidar partisi içinde bir gölge kabine kuruldu. Bu halef ve selef arasındaki problem tablosudur. En belirgin örnekler, eski bakan İçişleri Komisyonu Başkanı Soylu, yeni bakan Ali Yerlikaya, Milli Eğitim Komisyonuna eski bakan Mahmut Özer ve ilişkileri çok değişmiş olan Yusuf Tekin, Yaşar Güler ve Akar'dır.

Güler ve Akar'ın devir teslim törenine ilişkin gergin görüntüler de konuşulmaya devam ediyor.

Mevlüt Çavuşoğlu ve Nurettin Nebati komisyonda yer almıyor. Nabati'nin nedeni bilinmiyor ama "birazcık şeylerden uzak durmalısın" deniyor. Çavuşoğlu, Dışişleri Komisyonu toplantılarının gerginleşmesi ihtimaline karşı af diliyor. O da bakanlığı bekleyenler arasındaydı.

Gergin bir komite toplantısı olasılığı, Akar ve Soylu için de kabustur. TBMM Genel Kurulu Büyük Salonunda -özellikle İçişleri ve Savunma Komisyonlarında- bütçe görüşmelerinde yaşananlara bulmacanın bir parçası dersek, heyet toplantılarında müzakerelerin sonucunu bile tartışmaya başlanılır. Sadece kurul toplantılarına bakarak bu dönemin çok ilginç geçeceğini söyleyebiliriz.