Advert
Advert

7 Mahallede afat kurbanı kesildi

Havza’da çiftçiler, 7 mahallede bereketli, afetsiz bir üretim sezonu için kurban kesip dua etti.

7 Mahallede afat kurbanı kesildi

Havza'da bereketli ve afetsiz bir üretim sezonu için Mesudiye, Şeyhkoyun, Hacıdede, Mısmılağaç, Kocaoğlu, Elmacık ve Çamyatağı mahallelerince düzenlenen etkinlikle kurbanlar kesildi ve dua yapıldı.

Duaya katılan Havza Belediye Başkanı Murat İkiz, yaptığı konuşmada, çiftçilere afetsiz ve bereketli bir yıl dileyerek, "Cenab-ı Mevlam kesilen kurbanları dergahında kabul etsin. Tüm ilçemize bol, bereketli hasatlar nasip etsin." dedi.

Mısmılağaç Mahallesi Sakini ve Belediye Meclis Üyesi Yahya Ayan, katılımcılara teşekkür ederek; “Afetlerden korunmak ve ürünlerimizin bereketli olması için her yıl kesmiş olduğumuz kurbanlarımıza bir yenisini daha ekledik. Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz.” dedi."Her yıl afetlerden korunmak ve ürünlerimizin bereketli olması için kestiğimiz kurbanlarımıza bir yenisini daha ekledik. Bu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz." diye konuştu.

AK Parti İlçe Başkanı Sebahattin Özdemir, Havza Ziraat Odası Başkanı Coşkun Genç, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ömer Büyük'ün de katıldığı duada, kesilen kurbanların etinden yapılan yemek konuklara ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”