Advert
Advert

MÜSİAD TİFLİS OFİSİ BAŞKANI ÖZGÜR YÜCEL BAFRA’NIN GURURU OLDU

Müstakil İş Adamları Derneği (MÜSİAD) yurt dışı şubelerine bir yenisini daha ekledi. Gürcistan’da yaşanan bu güzel bir gelişmede Bafra’nın adı ve Bafralı Özgür Yücel öne çıktı.

MÜSİAD TİFLİS OFİSİ BAŞKANI ÖZGÜR YÜCEL BAFRA’NIN GURURU OLDU

 Gürcistan’a açılan yeni şube ile iki ülke arasındaki ticaret hacminin artırılması hedefleniyor. Türkiye ile Gürcistan arasındaki ekonomik ilişkileri güçlendirmek isteyen MÜSİAD, 196. şubesini Tiflis’te açtı. MÜSİAD Tiflis Ofis Başkanı olan Bafralı Özgür Yücel uluslararası çalışmaları ile bu programda da bir kez daha Bafra’nın gururu oldu.

AÇILIŞTA MÜSİAD GENEL BAŞKANI ABDURRAHMAN KAAN ve (SAYSİAD) BAŞKANI AYŞE ÜSTÜNEL DAĞDELEN'DE YER ALDI 

Açılış töreninde konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan,  Gürcistan'ın Türkiye'nin kapı komşusu olduğunu hatırlatarak iki ülkenin ekonomik olarak birbirine bağlı olduğunu ifade etti. “Gönülleri birleştirme özelliğimiz var”  dedi. (SAYSİAD) Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen Yüceli tebrik etti 

ÖZGÜR YÜCEL: TÜRK YATIRIMCILARIN GÜRCİSTAN'DAKİ YATIRIMI 1,5 MİLYAR DOLARA ULAŞMIŞTIR

” MÜSİAD Tiflis Ofisi Başkanı Özgür Yücel yaptığı konuşmada şunları söyledi: Türk devletine ve MÜSİAD merkez yönetimine verdikleri destek için teşekkür etti. Yücel, MÜSİAD olarak Türkiye ile Gürcistan arasındaki ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağlamaya devam edeceklerini aktardı. Gürcistan ile güç birliğini daha sağlam noktaya taşıyabilecek bir çalışma başlattıklarını dile getiren Yücel, "Türk yatırımcıların Gürcistan'daki doğrudan yatırımı 1,5 milyar dolara ulaşmıştır. Türkiye, Gürcistan'ın en büyük ticari ortağıdır. Gürcistan ile ikili ticaret hacmimiz yaklaşık 1,5 milyar dolara ulaşmıştı bu rakamların artırılması için çaba sarf edeceğiz.” Dedi.  Özgür Yücel'in başarılı sunumunda ve açılışta SAYSİAD Genel Başkanı Ayşe Üstünel Dağdelen ve yönetimi de hazır bulundu ve Yücel’e destek verdiler.

GÜRCİSTAN, TÜRKİYE’NİN VAZGEÇİLMEZ BİR ORTAĞIDIR

 Türkiye'nin Tiflis Büyükelçisi Fatma Ceren Yazgan da, iki ülke arasındaki dostane ilişkilerine değinerek "Gürcistan, Türkiye'nin kardeşi, komşusu ve vazgeçilmez ortağı ülkedir. Türkiye de Gürcistan'ın kardeşi, komşusu ve vazgeçilmez bir ortaktır" şeklinde konuştu. AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ve AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin de konuşmalarında MÜSİAD Tiflis ofisinin Türkiye ile Gürcistan arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da güçlendirilmesi için son derece önemli olduğunu ifade etti.

 “GÜRCİSTAN, ÇOK ÖZEL ÖNEM VERDİĞİMİZ ÜLKELERDEN BİRİ

” MÜSİAD’ın Tiflis şubesinin açılışı vesilesiyle gala programı da düzenlendi. Burada da konuşan MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, Gürcistan’ın çok özel önem verdikleri ülkelerden biri olduğunu belirtti. “Türkiye her zaman Gürcistan’ın yanında” Gala programında konuşan Gürcistan Ekonomik ve Sürdürebilir Kalkınma Bakanı Yardımcısı Giorgi Çerkezişvili de Gürcistan ile Türkiye arasında sadece ticari ve ekonomik ilişkilerin olmadığını, iki ülke arasında güçlü tarihi bağlar bulunduğunu kaydetti. Çerkezişvkili, “Türkiye, Gürcistan’ın toprak bütünlüğü ve egemenliğini destekliyor, her zaman Gürcistan’ın yanında. Gürcü halkı, bu desteği ve dostluğu hiçbir zaman unutmayacak” değerlendirmesinde bulundu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
ROSE KÖPEK ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”
AKCAGÖZ: ”ŞEHİTLERİMİZE ŞÜKRAN DOLUYUZ”