Muayene için alınan ücretlerde yüzde 50 artışa gidildi!

Bazı dal alanlarında alınan muayene ücretlerinin yüzde 50 oranında artırıldığı bildirildi. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayınlanan karar yürürlüğe girdi.

Muayene için alınan ücretlerde yüzde 50 artışa gidildi!

Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayınlanan karar kapsamında bazı uzmanlık alanları için alınan muayene ücretleri için yüzde 50 artışa gidildiği bildirildi. Karar Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girerken ücretleri artırılan bölümlerin arasında ise acil tıp, beyin cerrahisi ve pediatrik sağlık gibi uzmanlıkların da yer aldığı belirtildi.

Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Kurulu'nun aldığı kararla bazı uzmanlık dalları çerçevesinde muayene ücretleri yüzde 50 artırılması yönünde bir karar alınırken, karar bugünkü resmi gazetenin yeni baskısında yayımlandı.

Muayene için alınan ücretlerde yüzde 50 artışa gidildi!

Beyin ve sinir, çocuk ve acil..

Bugün yayımlanan 32289 sayı numarası ile çıkan Resmi Gazete’nin mükerrer yazısında, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu kçerçevesinde kurulan Sağlık Hizmetleri Fiyatlandırma Komisyonu'nun çeşitli kararlar aldığı aktarıldı. Kararda;  acil tıp, beyin cerrahisi, çocuk sağlığı gibi bazı uzmanlık dalları da dahil olmak üzere muayene ücretlerinin yüzde 50 oranında yeniden düzenlenmesi konusunda karar verildiği bildirildi. Artış yapılan uzmanlık dallarının ayrıca “Ayaktan Başvurularda Ödeme Listesinde” yer aldığının bilgisi de paylaşıldı.